ulje

Guximi që u duhet lumenjve

Emmanuelle Favier

720 L

800 L

Kodi i produktit: 030542

Sasia stok: 100

Autorët: Emmanuelle Favier
Përshkrimi: Manushja është betuar të bëhet burrneshë. Që nga dita kur i presin shkurt flokët e artë, që ia djegin para kuvendit të burrave në një zjarr ku hedhin pajën e qepur për tri vite rresht, ajo vesh tirqit e burrave, vë qeleshen mbi kokë dhe të gjithë burrat e respektojnë dhe e konsiderojnë të barabartë me ta. Por ardhja e Adrianit, një krijesë me të shkuar enigmatike dhe vështrim magjepsës, do t’i zgjojë dëshira të ndaluara, duke i kujtuar se femra që ka ndrydhur brenda vetes është ende gjallë.

Realiteti i maleve merr ngjyra poetike në këtë roman magjepsës, që përcjell me forcë përplasjen e miteve të lashta me realitetin.

Për këtë roman Emmanuelle Favier ka marrë një seri çmimesh, mes të cilëve:

- Çmimi "Zbulimi i vitit", Société des Gens de Lettres", Paris

- Çmimi "Libri i preferuar i gjimnazistëve", Fondacioni Prince Pierre, Montekarlo

- Çmimi "Poulet-Malassis", Alençon

- Përzgjedhje "Libri i preferuar" libraritë “Cultura", Francë

Botues: Albas
Përktheu: Rina (Çela) Grasset
Viti i botimit: 2018
Faqet: 160
ISBN: 978-9928-282-35-4
Tiranë: Transporti kushton 200 Lekë dhe porosia mbërrin brenda 24 orëve.
Rrethe: Transporti kushton 400 Lekë dhe porosia mbërrin brenda 48 orëve.

Mos humbisni të rejat e fundit!

Merrni informacione rreth ofertave promocionale, publikimeve të reja.