Shoqja ime ka sindromën Daun

Shoqja ime ka sindromën Daun

550 L

Ky libër rrëfen historinë e dy vajzave që takohen në një kamp veror dhe zënë miqësi të ngushtë; pava..

Shtrigushja ime

Shtrigushja ime

500 L

Azdrubal Tirinanci nuk i lan kurrë dhëmbët, është i paedukatë dhe egoist. Por është edhe një djalosh..

Shumë zhurmë për asgjë!

Shumë zhurmë për asgjë!

420 L

Ka shumë njerëz që shkojnë në mal për sportet e dimrit, por ka edhe të tjerë, si Lola, që do të doni..

Si një e rritur

Si një e rritur

420 L

Lola ëndërron të ndihet e rritur: të ketë një celular dhe të dalë vetëm nëpër qytet. Por asaj nuk i ..

Stegozauri

Stegozauri

550 L

Libri “Stegozauri – dinozauri më miqësor” i serisë “Dinozaurët” flet për këtë lloj dinozauri katërkë..

Stiliste mode

Stiliste mode

1,150 L

E pajisur me të gjitha mjetet që duhen për të qenë stiliste, fëmijët do të argëtohen duke stiluar ve..

Stinët e motmotit

Stinët e motmotit

400 L

Të dashur fëmijë, libri “Stinët e motmotit”, duhet të shtohet patjetër në bibliotekën tuaj. Është nj..

Stralisku

Stralisku

550 L

“Stralisku”, një prej romaneve më të rëndësishme të autorit italian Roberto Piumini, rrëfen miqësinë..

Syri i ujkut

Syri i ujkut

650 L

Rrjeta e kafazit në një kopsht zoologjik: nga njëra anë një ujk me një sy, nga tjetra një djalë me n..

Tarzani i majmunëve

Tarzani i majmunëve

560 L

Në këtë libër tregohet historia e mrekullueshme e djaloshit të xhunglës, Tarzanit. Prindërit e tij n..

Të vegjël, por mendjemprehtë

Të vegjël, por mendjemprehtë

420 L

Mos vallë vetëm ata që janë të mëdhenj ia dalin mbanë? Jo, aspak, sepse edhe të vegjlit janë mendjem..

Të zbulojmë trupin tonë
Produkt i ri

Të zbulojmë trupin tonë

1,000 L

Seria e librave për fëmijë 4-7 vjeç:Përgjigjet e pyetjeve të para të fëmijëveZbulimi botës përmes lo..

Tefta Tashko Koço

Tefta Tashko Koço

550 L

Tefta Tashko Koço (1910 - 1937), kjo bijë e një familjeje atdhetare, ishte ndër të parat soprano shq..

Tiranozauri

Tiranozauri

550 L

Libri “Tiranozauri Reks – mbreti i dinozaurëve” i serisë “Dinozaurët” flet për këtë lloj dinozauri d..

Trëndafili i bardhë

Trëndafili i bardhë

1,280 L

Na ishte seç na ishte... Na ishte njëherë, në një mbretëri të largët dhe të bukur, një konteshëz e v..

Triceratopsi

Triceratopsi

550 L

Libri “Triceratopsi – dinozauri më i fortë” i serisë “Dinozaurët” flet për këtë lloj dinozauri katër..

Udhëtim drejt planetit "Arbër"
Produkt i ri

Udhëtim drejt planetit "Arbër"

600 L

Mjaftoi lajmi që një planet në kozmos mori zyrtarisht emrin Arbër, që fantazia e një grupi të vogël ..

Udhëtim në botën e pemëve

Udhëtim në botën e pemëve

350 L

A e di ti se pemët flasin, lëvizin dhe shohin? Nëse i vështrojmë me kujdes, do të zbulojmë se ato ja..

Udhëtim në botën e pikturës shqiptare

Udhëtim në botën e pikturës shqiptare

1,300 L

Shkrimtari Luan Rama, që është edhe personazhi i gjyshit në këtë libër, e shoqëron mbesën e tij, Lol..

Udhëtim në qendër të tokës

Udhëtim në qendër të tokës

560 L

Profesor Lidenbroku, gjeolog dhe studiues mineralesh me famë botërore, së bashku me nipin e tij Akse..