Aleksandër Moisiu
Ulje

Aleksandër Moisiu

495 L550 L

Unë linda në vitin 1879 në Trieste. Prindërit e mi ishin Kostandin Moisiu nga Kavaja dhe Amalia de R..

Aventurat e Pinokut (për të vegjël)
Ulje

Aventurat e Pinokut (për të vegjël)

504 L560 L

Personazhi i Pinokut vjen në një përkthim të ri, të këndshëm dhe shumë argëtues, Ju do të njiheni me..

Ç'natë e mrekullueshme
Ulje

Ç'natë e mrekullueshme

1,080 L1,200 L

Ç’natë e mrekullueshme është mbrëmja e Krishtlindjes! Është plot me pritje, entuziazëm dhe me shpres..

Ismail Qemali
Ulje

Ismail Qemali

495 L550 L

Ismail Qemal Vlora lindi në Vlorë më 24 janar 1844, në një familje të madhe, të nderuar e të njohur ..

Tereza e Kalkutës
Ulje

Tereza e Kalkutës

495 L550 L

Lindi në Shkup, por pjesën më të madhe të jetës së saj Nënë Tereza e Kalkutës e kaloi në Indi, duke ..

A je i turpshëm?
Ulje

A je i turpshëm?

495 L550 L

Fëmijët të cilët janë të turpshëm, shpesh janë të shqetësuar dhe ndihen të keqkuptuar. Libri “A je i..

A ke ndonjë sekret?
Ulje

A ke ndonjë sekret?

495 L550 L

Sa mirë është të mbash një sekret... por nëse ky sekret të bën të ndihesh mirë ty dhe dikë tjetër. K..

Albert Ainshtajn
Ulje

Albert Ainshtajn

495 L550 L

Lindi në Ulm, një qytet në jug të Gjermanisë, që kishte nje katedrale madhështore. Ai u cilësua nga ..

Ana flokëkuqja
Ulje

Ana flokëkuqja

504 L560 L

Methju dhe motra e tij, Marila, kishin vendosur të birësonin një djalë, që t’i ndihmonte në fermën e..

Ana flokëkuqja. Vajza e Çatiblertës
Ulje

Ana flokëkuqja. Vajza e Çatiblertës

990 L1,100 L

“Ana flokëkuqja” e autorit kanadez L. M. Montgomery është varianti i plotë i një prej romaneve klasi..

Ana Frank
Ulje

Ana Frank

495 L550 L

Ana Frank lindi në Frankfurt, në vitin 1929. Tri vite më vonë, familjes së saj iu desh të emigronte ..

Arkitekt Sinani
Ulje

Arkitekt Sinani

495 L550 L

Më quajnë Sinan, Arkitekt Sinani. Kam lindur më 29 maj, kurse vitlindja, për shkak të ndryshimit të ..

Atë ditë kur humba dhe më gjetën
Ulje

Atë ditë kur humba dhe më gjetën

495 L550 L

Të humbësh në një vend publik, ku të duket e pamundur që mami dhe babi të të gjejnë, është e frikshm..

Aurora dhe fustani shumëngjyrësh
Ulje

Aurora dhe fustani shumëngjyrësh

405 L450 L

Në librin e dytë të serisë “Ariu i Bardhë i Ëndrrave”, do të gjeni dashurinë dhe pasionin e një vajz..

Aventurat e Hakëlberi Finit
Ulje

Aventurat e Hakëlberi Finit

504 L560 L

Të gjithë fëmijët që e njohin të famshmin Tom Sojeri, në botimin më të ri të klasikëve për të vegjël..

Aventurat e Pinokut
Ulje

Aventurat e Pinokut

675 L750 L

“Aventurat e Pinokut” është një prej klasikëve më të njohur në letërsinë mbarëbotërore, shkruar prej..

Aventurat e Tobit
Ulje

Aventurat e Tobit

342 L380 L

“Aventurat e Tobit” është i përshtatshëm për fëmijët e moshës 5-8 vjeç. Në këtë libër fëmijët do të:..

Aventurat e Tom Sojerit
New
Ulje

Aventurat e Tom Sojerit

855 L950 L

Shumica e aventurave që rrëfehen në këtë libër kanë ndodhur vërtet; nja dy i kam jetuar vetë, të tje..

Aventurat e Tom Sojerit (për të vegjël)
Ulje

Aventurat e Tom Sojerit (për të vegjël)

504 L560 L

Djaloshi çapkën, Tom Sojer dhe miku i tij Hak Fin rikthehen me aventurat e tyre në brigjet e Misisip..

Aventurat tona të verës - Pushimet magjike 1
Ulje

Aventurat tona të verës - Pushimet magjike 1

288 L320 L

“Aventurat magjike” është një seri librash për pushimet verore për fëmijë nga klasa I deri në klasën..