100 fotografitë që ndryshuan botën
ulje

100 fotografitë që ndryshuan botën

1,980 L 2,200 L

100 fotografitë më të famshme në historinë bashkëkohore, shkrepje që i treguan botës çastet që kanë ..

100 lirikat
ulje

100 lirikat

720 L 800 L

..

Ana flokëkuqja
ulje

Ana flokëkuqja

504 L 560 L

..

Ana Frank
ulje

Ana Frank

495 L 550 L

Ana Frank lindi në Frankfurt, në vitin 1929. Tri vite më vonë, familjes së saj iu desh të emigronte ..

Bëmat e Estes dhe Kokosë
ulje

Bëmat e Estes dhe Kokosë

450 L 500 L

Janë tri fëmijë të një familjeje të lumtur që jetojnë mes paqes, haresë dhe dashurisë, ditët e rritj..

Djemtë e rrugës "Pal"
ulje

Djemtë e rrugës "Pal"

504 L 560 L

..

Enciklopedia ime (6-10 vjeç)
ulje

Enciklopedia ime (6-10 vjeç)

2,250 L 2,500 L

Këtu gjen të mbledhura së bashku temat kryesore të dijes, për të kuptuar gjithçka për botën rreth ne..

Gjyshja në pemën e mollës
ulje

Gjyshja në pemën e mollës

405 L 450 L

Andi është i mërzitur sepse, ndryshe nga shokët e klasës, nuk ka një gjyshe. Papritur ai bëhet me dy..

Gra të vogla
ulje

Gra të vogla

504 L 560 L

..

Guximi që u duhet lumenjve
ulje

Guximi që u duhet lumenjve

720 L 800 L

Manushja është betuar të bëhet burrneshë. Që nga dita kur i presin shkurt flokët e artë, që ia djegi..

I keqi i vetes
ulje

I keqi i vetes

720 L 800 L

Karli dhe Frederiku janë dy vëllezër nga qyteti Ters në Shqipëri, një qytet imagjinar, i ngjashëm me..

Isak Njuton
ulje

Isak Njuton

495 L 550 L

Isak Njuton lindi në ditën e Krishtlindjes 1642 në një fshat të vogël të Anglisë. Pasioni i tij për ..

Jasemini në vendin e gënjeshtarëve
ulje

Jasemini në vendin e gënjeshtarëve

693 L 770 L

Në një vend, ku, sipas urdhrit të sovranit, gjithccka funksionon në të kundërt dhe është e ndaluar t..

Kerol
ulje

Kerol

900 L 1,000 L

Jeta e dy grave mori ngjyra të tjera, sapo sytë e tyre u ndeshën. Befas gjithçka ndryshoi dhe i dha ..

Kush tepër lakmon…
ulje

Kush tepër lakmon…

378 L 420 L

Kush tepër lakmon, a thua më shunë gëzon? As që bëhet fjalë! Kush shumë lakmon, mbetet me gisht në g..

Metamorfoza
ulje

Metamorfoza

540 L 600 L

Një mëngjes, Gregor Zamza zgjohet nga gjumi itronditur. Ai e sheh veten të shndërruar në një çimkë ..

Mikelanxhelo
ulje

Mikelanxhelo

495 L 550 L

Lindi në Kapreze më 6 mars 1475. Admiruesit tregojnë se fatin e tij e shënoi bashkimi i planetëve Më..

Mirë t`u bëhet!
ulje

Mirë t`u bëhet!

378 L 420 L

Mirë t’i bëhet edhe erës që desh të matej me diellin babaxhan, edhe lepurit mburravec. Ja që, jo gji..

Një ëndërr jashtë loje
ulje

Një ëndërr jashtë loje

675 L 750 L

Për Danielin, shokun e ri të skuadrës dhe sulmuesin e ri të Virtusit, Matia di vetëm që e ka lëkurën..

Një Plak i Vitit të Ri ndryshe
ulje

Një Plak i Vitit të Ri ndryshe

450 L 500 L

Marinarë dhe piratë nga të gjitha anët kanë krijuar një parajsë të vërtetë në një ishull të Oqeanit ..

Mos humbisni të rejat e fundit!

Merrni informacione rreth ofertave promocionale, publikimeve të reja.