Aventurat e Pinokut (për të vegjël)
ulje

Aventurat e Pinokut (për të vegjël)

504 L 560 L

Personazhi i Pinokut vjen në një përkthim të ri, të këndshëm dhe shumë argëtues, Ju do të njiheni me..

Ismail Qemali
ulje

Ismail Qemali

440 L 550 L

Ismail Qemal Vlora lindi në Vlorë më 24 janar 1844, në një familje të madhe, të nderuar e të njohur ..

Ana flokëkuqja
ulje

Ana flokëkuqja

504 L 560 L

..

Aventurat e Hakëlberi Finit
ulje

Aventurat e Hakëlberi Finit

504 L 560 L

Të gjithë fëmijët që e njohin të famshmin Tom Sojeri, në botimin më të ri të klasikëve për të vegjël..

Aventurat e Tobit
ulje

Aventurat e Tobit

342 L 380 L

“Aventurat e Tobit” është i përshtatshëm për fëmijët e moshës 5-8 vjeç. Në këtë libër fëmijët do të:..

Aventurat e Tom Sojerit
ulje

Aventurat e Tom Sojerit

504 L 560 L

Djaloshi çapkën, Tom Sojer dhe miku i tij Hak Fin rikthehen me aventurat e tyre në brigjet e Misisip..

Çarli Çaplin
ulje

Çarli Çaplin

495 L 550 L

I lindur në Londër (Mbretëria e Bashkuar), Çarli Çaplin është një nga figurat kryesore të historisë ..

David Koperfildi
ulje

David Koperfildi

504 L 560 L

David Koperfild është një djalë i vogël, që ka lindur kur i ati nuk ishte më në këtë botë. Kështu, e..

Djemtë e rrugës "Pal"
ulje

Djemtë e rrugës "Pal"

504 L 560 L

..

Doktor Gjithëdituri
ulje

Doktor Gjithëdituri

342 L 380 L

Një histori në 15 minutaDuke lexuar se si një fshatar i varfër bëhet “Doktor Gjithëdituri” dhe bëhet..

Don Kishoti
ulje

Don Kishoti

504 L 560 L

Don Kishoti mendon se është një kalorës si në kohët e vjetra. Po sigurisht që ditët e sotme nuk ka ..

Drakula
ulje

Drakula

504 L 560 L

Xhonatan Harker as nuk ia ka idenë se çfarë tmerresh e presin në kështjellën e kontit Drakula. Një q..

Fantazma
ulje

Fantazma

342 L 380 L

Një histori në 10 minuta Në një fermë banonin vetëm të moshuar për shkak të një fantazme shumë të f..

Fiuu! Ajri
ulje

Fiuu! Ajri

495 L 550 L

Të gjitha kafshët dhe bimët kanë nevojë për ajër të pastër. Ky libër u tregon fëmijëve rëndësinë që ..

Fluturimi i Markut
ulje

Fluturimi i Markut

270 L 300 L

Në qendër të librit është Marku, personazhi kryesor, një djalë shumë trazovaç. Një ditë të bukur ai ..

Gandi
ulje

Gandi

495 L 550 L

Lindi në Probandar, një qytet i vogël në Indinë Perëndimore. Ai ishte një njeri me pamje elegante dh..

Gjëegjëza me kafshë
ulje

Gjëegjëza me kafshë

810 L 900 L

Libri “Gjëegjëza me kafshë” përmban të ilustruara me ngjyra klasike për shumë lloje kafshësh, që jet..

Gra të vogla
ulje

Gra të vogla

504 L 560 L

..

Hajdi (për të vegjël)
ulje

Hajdi (për të vegjël)

504 L 560 L

Vogëlushja Adelajde, ose siç e thërrasin të gjithë, Hajdi, jeton në malet e Zvicrës me gjyshin e saj..

I mrekullueshmi Magjistari i Ozit
ulje

I mrekullueshmi Magjistari i Ozit

504 L 560 L

Ndiqni Dorotinë dhe qenin e saj Toto në aventurën e tyre në mbretërinë e Ozit. Aty ata miqësohen me ..

Mos humbisni të rejat e fundit!

Merrni informacione rreth ofertave promocionale, publikimeve të reja.