Aventurat e Tom Sojerit

Mark Twain

560 L

  • Kodi i produktit: 030048

  • Sasia stok: 459

  • TVSH-ja nuk është përfshirë në çmim!

Autorët: Mark Twain
Përshkrimi: Djaloshi çapkën, Tom Sojer dhe miku i tij Hak Fin rikthehen me aventurat e tyre në brigjet e Misisipit. Gardhit i duhet një dorë bojë, por Tomi përton si dreqi. Si do të shpëtojë ai nga kjo angari? Aventura me piratë, shpella si labirint dhe thesare të fshehura presin lexuesit e vegjël në faqet e këtij libri.
Botues: Albas
Përktheu: Viola Dona
Përgatiti: Guido Sgardoli
Viti i botimit: 2014
Faqet: 80
ISBN: 978-9928-02-441-1
Tiranë: Transporti kushton 200 Lekë dhe porosia mbërrin brenda 24 orëve.
Rrethe: Transporti kushton 400 Lekë dhe porosia mbërrin brenda 48 orëve.

Libra të ngjashëm

Mos humbisni të rejat e fundit!

Merrni informacione rreth ofertave promocionale, publikimeve të reja.