Aleksandër Moisiu
ulje

Aleksandër Moisiu

495 L 550 L

Unë linda në vitin 1879 në Trieste. Prindërit e mi ishin Kostandin Moisiu nga Kavaja dhe Amalia de R..

Tereza e Kalkutës
ulje

Tereza e Kalkutës

495 L 550 L

Lindi në Shkup, por pjesën më të madhe të jetës së saj Nënë Tereza e Kalkutës e kaloi në Indi, duke ..

Albert Ainshtajn
ulje

Albert Ainshtajn

495 L 550 L

Lindi në Ulm, një qytet në jug të Gjermanisë, që kishte nje katedrale madhështore. Ai u cilësua nga ..

Ana Frank
ulje

Ana Frank

495 L 550 L

Ana Frank lindi në Frankfurt, në vitin 1929. Tri vite më vonë, familjes së saj iu desh të emigronte ..

Arkitekt Sinani
ulje

Arkitekt Sinani

495 L 550 L

Më quajnë Sinan, Arkitekt Sinani. Kam lindur më 29 maj, kurse vitlindja, për shkak të ndryshimit të ..

Aventurat e Pinokut
ulje

Aventurat e Pinokut

675 L 750 L

“Aventurat e Pinokut” është një prej klasikëve më të njohur në letërsinë mbarëbotërore, shkruar prej..

Babi im është vetëm imi
ulje

Babi im është vetëm imi

378 L 420 L

Lola ndihet si në qiellin e shtatë. Mezi pret të shkojë me pushime, sepse do t’i kalojë ato me babin..

Bebja… jo ndonjë gjë e madhe
ulje

Bebja… jo ndonjë gjë e madhe

378 L 420 L

Lola ishte shumë e gëzuar që po përgatiste festën e ditëlindjes së mamit. Vetëm se Romana, motra e v..

Bëmat e Estes dhe Kokosë
ulje

Bëmat e Estes dhe Kokosë

450 L 500 L

Janë tri fëmijë të një familjeje të lumtur që jetojnë mes paqes, haresë dhe dashurisë, ditët e rritj..

Bëmat e Lizës
ulje

Bëmat e Lizës

720 L 800 L

Seria e klasikëve për fëmijë vjen e re dhe e freskët, përmes titujve, si Princi i vogël, Piter Pani,..

Bethoven
ulje

Bethoven

495 L 550 L

Ludvig van Bethoven është një nga kompozitorët klasikë më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Lindi në..

Çfarë tmerri!
ulje

Çfarë tmerri!

378 L 420 L

Tomi ka një detyrë të veçantë: ai duhet të kujdeset për Lolën dhe Zhaden, vajzën e vogël të kushërir..

Dashuria është e bukur
ulje

Dashuria është e bukur

378 L 420 L

Lola është shumë e gëzuar: ajo do të shkojë në një dasmë. Por, më e bukura ... ajo do të jetë shoqër..

Dora d'Istria
ulje

Dora d'Istria

495 L 550 L

Dora d`Istria me emrin e vërtetë Elena Gjika, lindi në Rumani në vitin 1828 dhe vdiq në Firence në v..

Ema e ka mendjen veç të hajë
ulje

Ema e ka mendjen veç të hajë

378 L 420 L

Jo, Ema nuk është si balenë, siç tallen djemtë në pishinë! Madje Lolës ajo i duket si princeshë. Edh..

Enigma për t'u zgjidhur
ulje

Enigma për t'u zgjidhur

810 L 900 L

Kjo seri përmban lojëra zbavitëse, logjike dhe inteligjente që e ndihmojnë fëmijën të zhvillojë kuj..

Futbolli nuk është vetëm për djemtë
ulje

Futbolli nuk është vetëm për djemtë

378 L 420 L

Në të vërtetë, jo vetëm djemtë dinë të luajnë futboll, por edhe vajzat janë sulmuese të mira dhe din..

Gegë Marubi
ulje

Gegë Marubi

495 L 550 L

Kur themi fotografia shqiptare, nënkuptojmë Dinastinë Marubi, që filloi me Pjetër Marubin, në mesin ..

Gjergj Kastrioti Skënderbeu
ulje

Gjergj Kastrioti Skënderbeu

440 L 550 L

Gjergj Kastrioti Skënderbeu është heroi më legjendar i historisë shqiptare, i cili para më shumë se ..

Gjyshi im ishte një pemë qershie
ulje

Gjyshi im ishte një pemë qershie

495 L 550 L

Gjyshi im ishte një pemë qershie është një libër, ku rrëfehen thjesht dhe me shumë ndjenjë një seri ..

Mos humbisni të rejat e fundit!

Merrni informacione rreth ofertave promocionale, publikimeve të reja.