100 shkencëtarët që ndryshuan botën
ulje

100 shkencëtarët që ndryshuan botën

1,260 L 1,400 L

Libri 100 shkencëtarët që kanë ndryshuar botën, na njeh me arritjet gjigante të tyre: me këta njerëz..

Ameba
ulje

Ameba

540 L 600 L

“Ameba” është një përmbledhje me katërmbëdhjetë tregime, në të cilët autori, në saje të narracionit,..

Antologji e Festivalit të Poezisë së Pabotueme
ulje

Antologji e Festivalit të Poezisë së Pabotueme

675 L 750 L

Kjo antologji është një përmbledhje poezish nga nëntë edicionet e Festivalit të Poezisë së Pabotueme..

Aventurat e Hakëlberi Finit
ulje

Aventurat e Hakëlberi Finit

504 L 560 L

Të gjithë fëmijët që e njohin të famshmin Tom Sojeri, në botimin më të ri të klasikëve për të vegjël..

Dashuria, hyjnorja, krijimi
ulje

Dashuria, hyjnorja, krijimi

1,080 L 1,200 L

Në këtë libër poezitë janë shkruajtur nga përvoja dhe rruga e gjatë e kërkimit, të frymëzuara nga na..

David Koperfildi
ulje

David Koperfildi

504 L 560 L

David Koperfild është një djalë i vogël, që ka lindur kur i ati nuk ishte më në këtë botë. Kështu, e..

Don Kishoti
ulje

Don Kishoti

504 L 560 L

Don Kishoti mendon se është një kalorës si në kohët e vjetra. Po sigurisht që ditët e sotme nuk ka ..

Drakula
ulje

Drakula

504 L 560 L

Xhonatan Harker as nuk ia ka idenë se çfarë tmerresh e presin në kështjellën e kontit Drakula. Një q..

Ema e ka mendjen veç të hajë
ulje

Ema e ka mendjen veç të hajë

378 L 420 L

Jo, Ema nuk është si balenë, siç tallen djemtë në pishinë! Madje Lolës ajo i duket si princeshë. Edh..

Futbolli nuk është vetëm për djemtë
ulje

Futbolli nuk është vetëm për djemtë

378 L 420 L

Në të vërtetë, jo vetëm djemtë dinë të luajnë futboll, por edhe vajzat janë sulmuese të mira dhe din..

Gjyshi im ishte një pemë qershie
ulje

Gjyshi im ishte një pemë qershie

495 L 550 L

Gjyshi im ishte një pemë qershie është një libër, ku rrëfehen thjesht dhe me shumë ndjenjë një seri ..

Gjyshi në kornizë
ulje

Gjyshi në kornizë

378 L 420 L

Ermir Nika lindi në Tiranë më 17.2.1978 dhe përket atij brezi autorësh, krijimtaria e të cilëve u sh..

Hajdi
ulje

Hajdi

855 L 950 L

“Hajdi” është një histori, që ndoshta nuk është e vërtetë, ndoshta ka ndodhur vetëm në imagjinatën e..

Histori e shkurtër e rrëmujës
ulje

Histori e shkurtër e rrëmujës

720 L 800 L

Histori e shkurtër e rrëmujës është një pikturë e madhe sferike e vështirë për t’u përfshirë në një ..

Historia e jashtëzakonshme e Lavinjës
ulje

Historia e jashtëzakonshme e Lavinjës

423 L 470 L

Në pragun e Krishtlindjes, ndërsa të gjithë po festojnë, Lavinja, një shitëse e vogël shkrepësesh, p..

Historia e një kordhe
ulje

Historia e një kordhe

540 L 600 L

Historia e një kordhe bazohet në një fakt historik. Në vjeshtën e vitit 1944, gjermanët pushtuan Kar..

Ibrahim Kodra
ulje

Ibrahim Kodra

495 L 550 L

Piktori Ibrahim Kodra lindi në Ishëm të Durrësit më 1918 dhe vdiq më 2006 në Milano, ku jetonte prej..

Ju shkruaj në errësirë
ulje

Ju shkruaj në errësirë

720 L 800 L

Më 1953, studentja për mjekësi, Polinë Dybyison doli para Gjykatës së Krimeve (që na kujton fatin tr..

Lidhëse
ulje

Lidhëse

630 L 700 L

Çfarë lëmë pas, kur braktisim dikë? Shtëpinë, familjen, të shkuarën, idenë e së ardhmes, fotografinë..

Matia dhe gjyshi
ulje

Matia dhe gjyshi

423 L 470 L

Qielli, si gjithmonë në këtë histori, ishte i qetë e plot dritë. Kështu mbyllet kapitulli i dhjetë i..

Mos humbisni të rejat e fundit!

Merrni informacione rreth ofertave promocionale, publikimeve të reja.